mgr fizjoterapii Monika Spera

monika

Jest absolwentką fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Swoją praktyczną wiedzę zdobywała w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji „Repty”, w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Pracuje z pacjentami z wadami postawy, ze schorzeniami neurologicznymi, ortopedycznymi, reumatologicznymi oraz o podłożu autoimmunologicznym.

Aby rozwijać swoją wiedzę z zakresu rehabilitacji ukończyła kurs masażu tkanek głębokich, mechanicznego diagnozowania i leczenia zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn metodą McKenziego, Kinesilogy Taping, FDM (Fascial Distortion Model), Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu kolanowego i obręczy barkowej oraz szkolenie z zakresu obsługi kriokomory. Uczestniczyła w konferencjach i warsztatach z zakresu elektrostymulacji w spastyczności, diagnostyczne i terapeutyczne aspekty leczenia spastyczności, zaopatrzenie ortotyczne w mózgowym porażeniu dziecięcym.

        Praca z pacjentami jest dla niej przyjemnością, a ich postępy dają satysfakcję i stanowią motywację do rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Aktywnie spędza wolny czas a to sprawia, że nabiera sił do działania!